SuomiEnglanti

Eukonkanto tuloksia / Wife Carrying Results :

 

Tulokset Eukonkannon MM-kisat 02.07.2016

 

Joukkuesarja  0,2535 km

Lähti: 6 Keskeytti: 0 Hylätty: 0

Sij

Nimi

Seura

Loppuaika

1

Pudas Timo, Hynynen Toni, Juntunen Joni, Haavikko Jaana

Team Serti

02:01.59

2

Jansa Joona, Kiiskinen Mikko, Huttunen Arttu, Hartikainen Terhi

Rakennusliike Niilo Huttunen Oy

02:25.73

3

Haapala Jussi, Kortelainen Aleksi, Toivanen Jukka, Närä Saara

Sonkajärven kunnan edustusjoukkue

03:49.78

4

 

Savo-Karjalan Kokomus

03:56.66

5

Niskanen Mikko, Hiukka Aku, Hiukka Otto, Niskanen Mira

Olvi APA

04:02.32

6

 

Omatalo Oy

04:05.94

Ikämiesten sarja  0,2535 km

Lähti: 9 Keskeytti: 1 Hylätty: 0

Sij

Nimi

Seura

Loppuaika

1

Leander Pierre, Wilson Ann

Lidingö, Ruotsi

01:24.96

2

Kostiukov Georgii, Bessolitcyna Iana

Petroskoi, Venäjä

01:38.93

3

Pääkkönen Janne, Pääkkönen Marika

Kuhmo, Suomi

01:39.40

4

Sild Janno, Sild Anu

Viljandi, Viro

01:41.66

5

Lehti Henry, Lehti Katri

Helsinki, Suomi

01:55.98

6

Salmi Pasi, Wallenius Marja-Liisa

Turenki, Suomi

01:58.18

7

Määttä Pekka, Määttä Teija

Kuhmo, Suomi

02:11.86

8

Kruusmägi Hans, Körgmäe Maris

Väike-Maarja,Viro

03:59.34

DNF

Kajander Juuso, Koistinen Annukka

Kuusankoski/Savitaipale, Suomi

 

DNS

Mäkynen Timo, Mäkinen Tanja

Hämeenlinna, Suomi

 

MM-Kisa  0,2535 km

Lähti: 35 Keskeytti: 0 Hylätty: 0

Sij

Nimi

Seura

Loppuaika

1

Sagal Dmitriy, Loginova Anastasia

Moskova, Venäjä

01:02.78

2

Miettinen Taisto, Haapanen Kristiina

Suomi

01:07.07

3

Parviainen Ville, Oksman Janette

Helsinki, Suomi

01:08.53

4

Sumén Julle, Lehto Oili

Lappeenranta, Suomi

01:14.85

5

Haalisto Ilpo, Piippo Jenni

 

01:14.87

6

Wall Jesse, Arsenault Christine

Oxford Maine/Portland Maine, USA

01:19.30

7

Järvinen Juha, Aarnipuro Minna

Kuopio, Suomi

01:22.36

8

Gregg Ben, McCallum

Sidney, Australia

01:24.97

9

Lautiainen Lare, Blomqvist Melinda

 

01:25.46

10

Suomalainen Mika, Närä Saara

Sonkajärvi, Suomi

01:26.46

11

Saaristenperä Joni, Rantala Anne-Maria

Suomi

01:27.50

12

Juntunen Joni,  Haavikko Jaana

Hernejärvi/Rovaniemi, Suomi

01:31.37

13

Pekkala Ville, Huotari Anu

Kajaani, Suomi

01:32.21

14

Tsykunov Igor, Shapovalova Mariia

Moskova, Venäjä

01:33.05

15

Saukkonen Joonas, Rope Tia

Helsinki, Suomi

01:33.12

16

Podduikin Jukka, Hyvärinen Katja

Kuopio / Siilinjärvi, Suomi

01:33.81

17

Grey Michael, Grey Jennifer

Meerbusch/München, Saksa

01:34.37

18

Raatikainen Pasi, Toppinen Reeta

Iisalmi/Vantaa, Suomi

01:36.82

19

Pietiläinen Miro, Pietiläinen Susanne

Tuusula, Suomi

01:38.12

20

Dufft Oliver,  Heli

Leipzig, Saksa

01:40.55

21

Kawahara Eisuke, Kawahara Sayaka

Hokkaido, Japani

01:43.10

22

Warren David, Warren Rhiannon

Earlville, Queensland, Australia /Suomi

01:43.21

23

Toomik Teodor, Jäädmaa Reili

Võru, Viro

01:45.09

24

Sipilä Markus, Keisteri-Sipilä Elli

Espoo, Suomi

01:45.40

25

Kettunen Brown Richard, Mårdstrand Louise

Göteborg, Ruotsi

01:48.62

26

Linder Daniel, Linder Karina

Burnaby, Kanada

01:53.75

27

Huttunen Juha, Schadlu Jasmin

Oulu, Suomi / Saksa

01:54.41

28

Tjernberg Peter, Rouzbahani Elina

Vallentuna, Ruotsi

01:54.97

29

Lukkari Antti, Vainio Anna

Helsinki, Suomi

01:55.31

30

Splay-pari: Kankare Ville,Hämäläinen Sonja

 Suomi

01:58.39

31

Wilberg Konstantin, Carroll Elle

Berliini, Saksa/New York,USA

02:02.69

32

Lebreht Sander, Konts Kaia

Võru, Viro

02:05.51

33

Haider Marce Rene, Scharinger Eva

Engerwitzdorf /Atzesberg, Itävalta

02:20.77

34

Mikkonen Joona, Ranta Salla-Mari

Helsinki/Pori, Suomi

02:37.40

35

Mohanjith Sudirikku Hannadige,

(Sri Lanka) Kemiö, Suomi /Kemiö

04:03.12

DNS

Jaako Elmo, Vilhunen Lilly

Kouvola, Suomi

 

DNS

Golovin Evgeni, Altergot Anastasiya

Izhevsk, Venäjä

 

DNS

Dahlberg Johan, Tjernberg Anna

Stocksund, Ruotsi

 

DNS

Gonzales Enrigue Sebastian, Muñoz Yoseika Castillo

Pachuca, Meksiko

 

DNS

Vänttilä Heikki, Vänttilä Tanja

Kello, Suomi

 

DNS

Piparipoika, Ampparityttö

Suomi

 

 

Paras asu: Kruusamägi Hans, Kõrgmäe Maris, Väike-Maarja, Viro

Hauskin pari: Kawahara Eisuke, Kawahara Sayaka, Hokkaido, Japani

Voimakkain kantaja: Podduikin Jukka, Hyvärinen Katja, Kuopio / Siilinjärvi, Suomi

Paras huutosakki: Lasten huutosakki: Väritähdet: Kaisla, Siiri, Kerttu ja Anni

 

Sprintti-tulokset / Sprint Results 1.7.2016

1. Juntunen Joni, Haavikko Jaana Suomi/Finland

2. Sild Janno, Sild Anu Viro/Estonia

3. Türbsal Aimar, Remes Riina Viro/ Suomi Estonia/Finland

4. Raatikainen Pasi, Mikkola Riikka Suomi/Finland

5. Warren David, Warren Rhiannon Australia

6. Pekkala Ville, Huotari Anu Suomi/Finland

7. Tsykunov Igor, Shapovalova Mariia Venäjä/Russia

8. Kruusamägi Hans, Kõrgmäe Maris Viro/Estonia

 

 

 

 

 

Tulokset Eukonkannon 20. MM-Kisat 04.07.2015

Ikämiesten sarja  0,2535 km

Lähti: 9 Keskeytti: 0 Hylätty: 0

Sij Nimi Seura Loppuaika

1 Janno Sild, Anu SIld Viljandi, Viro/Estonia 01:31.76

2 Halonen Lari, Halonen Susan Pori, Suomi/Finland 01:33.10

3 Kostiukov Georgii, Bessolitcyna Yana Petroskoi, Venäjä /Russia 01:38.69

4 Määttä Pekka, Määttä Teija Suomi/Finland 01:42.05

5 Elvis,Priscilla Nurmo, Helsinki,Suomi/Finland 01:43.67

6 Heikki Leikola, Virve Leikola, Lappers, Suomi/Finland 01:47.15

7 Miura Yoshiaki, Miura Hiroke Yokohama, Japani/Japan 01:48.97

8 Gubanov Anton, Kilanova Alexandra Pietari, Venäjä/Russia 01:58.91

9 Hedenstam Markus, Hedenstam Mari Helsinki, Suomi/Finland 02:18.60

DNS Keinänen Juhani, Aarnio-Keinänen Johanna Tornio, Suomi/Finland

DNS Corton Jim, Corton Michelle Salmiya, Kuwait

DNS Niemistö Jussi, Niemistö Prudencia Kerava, Suomi/Finland

DNS Lampi Jari, Hakamäki Lolitta Töysä,Keuruu, Suomi/Finland

 

MM-Kisa  0,2535 km

Lähti: 48 Keskeytti: 0 Hylätty: 0

Sij Nimi Seura Loppuaika

1 Parviainen Ville, Viljanen Sari Vantaa, Suomi/Finland 01:02.76

2 Miettinen Taisto, Haapanen Kristiina Suomi/Finland 01:05.37

3 Sagal Dmitriy, Loginova Anastasia Moskova, Venäjä/Russia 01:05.86

4 Ilpo Haalisto, Piippo Jenni Suomi/Finland 01:09.44

5 Kirkliauskas Vytautas, Kirkliauskiene Neringa Marijampole, Liettua/Lithuania 01:10.83

6 Schwochert Jonathan, Xiong Charlotte Lontoo, American, Ranska/France 01:12.04

7 Suomalainen Mika, Saara Närä Sonkajärvi, Suomi/Finland 01:12.48

8 Juntunen Joni, Haavikko Jaana Suomi/Finland 01:14.99

9 Luokkakallio Joonas, Saarela Edda Helsinki, Suomi/Finland 01:15.94

10 Tuovinen Niklas, Jänkälä Heidi Tampere, Suomi/Finland 01:16.98

11 Allonen Juha, Suvi Laakkonen Jyväskylä, Suomi/Finland 01:17.30

12 Leander Pierre, Philipsson Lena Lidingö, Ruotsi/Sweden 01:18.00

13 Mykkänen Teemu, Voutilainen Heli Jyväskylä, Jyskä,Suomi/Finland 01:19.26

14 Pietarinen Samu, Hirvonen Mirva Tohmajärvi, Outokumpu, Suomi/Finland 01:19.78

15 Sokolov Konstantin, Atkova Irina Tampere, Oulu,Venäjä/Russia 01:21.34

16 Aimola Erkka, Vaateri Ilona Helsinki, Suomi/Finland 01:22.22

17 Väänänen Asko, Eklund Hanna-Kaisa Palonurmi, Suomi/Finland 01:23.68

18 Lunden Christian, Gustafsson Larissa Oslo, Norja/Norway 01:24.07

19 Pasanen Asmo, Pasanen Elina Espoo, Suomi/Finland 01:24.15

20 Pilvola Lauri, Mikkola Karoliina Tampere, Suomi/Finland 01:25.33

21 Metsäranta Markus, Toura Essi Helsinki, Mikkeli, Suomi/Finland 01:27.08

22 Rasinkangas Antti, Näppä Marja Muhos, Suomi/Finland 01:27.86

23 Visuri Juha, Visuri Hanna Helsinki, Suomi/Finland 01:29.55

24 Papworth Luke, Jade Cupitt Singleton, Australia 01:32.65

25 Penttilä Sami, Hiironen Tanja Koria, Kotka, Suomi/Finland 01:32.66

26 Hyvönen Jussi, Komulainen Terhi Vieremä, Sukeva, Suomi/Finland 01:34.06

27 Pääkkönen Janne, Pääkkönen Marika Kuhmo, Suomi/Finland 01:36.70

28 Saukkonen Joonas, Rope Tia Helsinki, Suomi/Finland 01:37.10

29 Happonen Lauri, Lindberg Susanna Lempäälä, Tampere, Suomi/Finland 01:37.62

30 Lehti Henry, Lehti Katri Suomi/Finland 01:38.08

31 Pekkala Ville, Huotari Anu Kajaani, Suomi/Finland 01:38.69

32 Kivikoski Mikko, Louhelainen Nella Järvenpää,Tuusula, Suomi/Finland 01:40.62

33 Telebond Jon Ove, Langenes Efjestad Bettina Roros, Gol, Norja/Norway 01:40.88

34 Pudas Timo, Czerniewicz Veronika Suomi/Finland, Köln, Saksa/Germany 01:44.52

35 Crawford Todd, Crawford Kylie Belleville, Ontario, Kanada 01:46.27

36 Vainionpää Joonas, Sarvela Teea Helsinki, Suomi/Finland 01:46.93

37 Ranta Jaakko, Leirimaa Minna Orimattila, Suomi/Finland 01:47.27

38 Aro Antti, Korhonen Rauni Suomi/Finland 01:50.86

39 Hiltunen Eetu, Kinnunen Päivi  01:52.30

40 Kalaoja Pekka, Vuolas Taru Oulu, Suomi/Finland 01:52.63

41 Weber Morten, Boye Petersen Kirstine Odense, Tanska/Denmark 01:54.14

42 Kuusisto Juho, Hyvönen Pauliina Tampere, Suomi/Finland 01:55.49

43 Mr. Poirotti, Ms. Marple  02:01.96

44 Debaene Jelle, Vansteeland Eva Izegem, Roeselare, Belgia/Belgium 02:02.24

45 Huyh Hai, Korteman Jessica Melbourne, Australia 02:28.68

46 Jared, Bullent Ceylan Saksa/Germany 02:45.88

46 Ulvinen Ilkka (Aasi), Jonna Ulvinen (Puuma) Rukarunturi, Suomi/Finland 02:45.88

48 Pentikäinen Vesa, Pentikäinen Päivi Pori, Suomi/Finland 03:42.94

DNS Yurevich Andrey, Paparkone Elena Pori, Suomi/Finland

DNS Toberg Nick, Saarinen Minna Cambridge, USA, Kirkkonummi,Suomi/Finland

DNS Petrov Aleksandr, Ivanova Marjia Vantaa, Venäjä/Russia

DNS Maakanen Juha-Pekka, Peräinen Sanna-Kaisa Tampere, Vilppula, Suomi/Finland   
 

Palkittu myös:

Hauskin pari:
(62) Ulvinen Ilkka, Ulvinen Jonna

Voimakkain mies:
(24) Lehti Henry

Paras asu, juhlavuoteen sopiva:
(50) Mr. Poirot, Ms. Marple

Huumori miehet:
(61) Jared, Bülent Ceylan



Tulokset Eukonkannon 20. MM- Kisat 04.05.2015
Joukkuesarja 0,2535 km

Lähti: 4 Keskeytti: 0 Hylätty: 0

SIJ

Nimi

Seura

Loppuaika

1

 Hynynen Toni, Suomalainen Mika,
 Juntunen Joni, Haavikko Jaana

 Team Sonkarun

 01:38.18

2

 Huttunen Otto, Sirviö Mauno, Niskanen  Mikko, Niskanen Mira

 Team Olvin Teho-sport 1

 01:59.07

3

 Miettinen Petteri, Mikkola Tuomo,  Väisänen Raimo, Ryhänen Terhi

 Team Sukevan Vankila

 02:07.31

4

 Pudas Timo, Kainulainen Risto,  Kemppainen Ilkka, Eskelinen Anne

Team Serti

02:38.63

       

 




 

Eukonkanto Sprint 2015
Tulokset:

1.  Juntunen Joni       35.98s
     Haavikko Jaana

2. . Dmitriy Sagal      38,43s
      Anastasia Loginova

3.  Kopola Tero         42,31s
      Lemmetyinen Emilia

4. Sokolov Konstantin          45,65s
      Atkova Irina
 

 

2014 Joukkue, Ikämies- ja MM-sarjat
2014 Sprint

2013

2012 (MM) / 2012 (Sprintti/Sprint) / 2012 (Joukkue/Team)

2011

2010

2009 (MM) / 2009 (Sprintti/Sprint) / 2009 (Joukkue/Team)

2008

2007

2006

2005

2004

2003

2002

2001

2000

1999

1998

1997